Генеральне прибирання в лікарнях дуже важливе і впливає на безпеку та комфорт як пацієнтів, так і медичного персоналу. Неефективне прибирання може призвести до розмноження хвороботворних мікроорганізмів, які можуть стати причиною розвитку інфекційних захворювань серед медиків і пацієнтів. 

Високий рівень інфекційного контролю можна досягти завдяки ретельному і частому прибиранню. Тому крім щоденного, потрібне генеральне прибирання в лікарні, порядок проведення якого визначають у закладі індивідуально. Обов’язковим є використання не тільки миючих, але й правильно підібраних дезінфікуючих засобів. 

Генеральне прибирання проводять за певним алгоритмом. Обов’язковими є відповідний регламент та контроль за його проведення. За дотриманням гігієни  в приміщеннях  медичних закладів зобов’язані слідкувати державні санітарно-епідеміологічні служби та відповідні внутрішньолікарняні комісії чи служби.

Хто допускається до поточного та генерального прибирання в медичних закладах

Основні вимоги до працівників, яких допускають до прибирання, передбачають обов’язковий медичний огляд і наявність санітарної  книжки з внесеними щепленнями.

Згідно із загальними правилами, санітарка, яка хоче працювати в кабінеті процедур, має пройти індивідуальне навчання. Її звільняє і призначає головний лікар медичного закладу, відповідно до  трудового законодавства.

Важливість ретельного прибирання в лікарні

Ефективна дезінфекція, регулярне прибирання, контроль за дотриманням процедур – обов’язкові елементи профілактики у лікувальних закладах. Прибирання, порядок проведення якого є чітко визначеним, допомагає перервати ланцюг передачі збудників небезпечних інфекцій, а також дозволяє очистити приміщення від бруду. 

Практика різних країн показує, що без впровадження строгого інфекційного контролю неможлива ефективна боротьба з різними інфекціями. Адже внутрішньолікарняні інфекції суттєво підвищують захворюваність, збільшують ризик смертності. І саме санітарно протиепідемічні заходи та ретельне прибирання приміщень допомагають досягти мети. 

На думку фахівців, неефективне прибирання медичних закладів сприяє перенесенню шкідливих мікроорганізмів з одного приміщення в інше, збільшує ризик розвитку інфекцій серед медичного персоналу. 

Hospital beds in a hospital room

Види прибирання в медичних закладах

Згідно з вимогами, у медичних закладах проводять попереднє, поточне, заключне і генеральне прибирання. Крім того, поточне та генеральне прибирання передбачає використання персоналом засобів індивідуального захисту, спеціального одягу, рукавичок.

Попереднє прибирання

Поточне прибирання в медичних закладах необхідно проводити кожного дня, перед початком роботи. Воно передбачає наведення порядку на робочому місці, а також – вологе прибирання усіх поверхонь у приміщенні. 

Вологе прибирання приміщень  повинно проводитися не менше двох разів на добу за допомогою мийних і дезінфекційних засобів. Воно передбачає обробку підлоги, меблів, обладнання, підвіконь, дверей. Обов’язковим є використання миючих засобів, заміна ємностей з медичними відходами тощо. 

Поточне прибирання

Прибирання протягом дня методом протирання  в приміщеннях. Дезінфекція проводиться залежно від призначення кабінету. 

Заключне прибирання

Проводять в кінці робочого дня. Воно включає наведення порядку на робочому місці та вологе прибирання усіх поверхонь.

Генеральне прибирання

Цей тип прибирання передбачає обробку стін, меблів, обладнання, підлоги тощо. Потрібно прибрати  з приміщення сміття і медичні відходи.  Під час генерального прибирання протирають обладнання, видаляють забруднення, плями з меблів і стін, миють підлогу.

Так, санітарно протиепідемічні роботи допомагають створити асептичні умови у приміщенні, для безпечної реалізації різноманітних медичних процедур і медичних працівників. Обов’язковим є використання дезінфікуючих засобів та спеціального інвентаря. Після генерального прибирання бажаним етапом є кварцування та провітрювання приміщення.

Правила та вимоги

Прибирання в приміщеннях медичних закладів передбачає дотримання певних правил і вимог. Це цілий комплекс дій, які допомагають позбутися бруду з різних поверхонь. Зокрема, варто дотримуватися таких правил: 

  • Працівники мають одягати спеціальний захисний одяг, рукавички. 
  • Прибиральний інвентар повинен мати маркування із зазначенням приміщень і видів прибиральних робіт. 
  • Для дезінфекції використовувати тільки спеціальні сертифіковані засоби.

Етапи проведення генерального прибирання

Генеральне прибирання в медичних установах  передбачає такі етапи: 

  • Одягання спеціального захисного одягу. 
  • Звільнення або часткове звільнення приміщення від меблів. Найкраще відсунути їх в центр приміщення. 
  • Використання спеціальних миючих та дезінфікуючих засобів.
  • Генеральне прибирання проводиться за принципом «зверху-вниз»: стеля, стіни, підлога. За допомогою прибирального інвентарю наносять спеціальні миючі засоби на всі поверхні. Це стосується і медичних виробів.
  • Після проведення  прибирання потрібно провести обробку з використанням дезінфекційних засобів, розставити меблі, включити бактерицидні лампи та добре провітрити приміщення закладів охорони здоров’я.
  • Обов’язково потрібно замінювати ємність з медичними відходами.

Як часто проводиться генеральне прибирання

Відповідно до санітарних норм,  генеральне прибирання проводять не рідше 1 разу на місяць. Як правило, для усіх закладів охорони здоров’я складають чіткі графіки прибирання. Все залежить від виду відділення та профілю клініки.  А поточне прибирання в лікарні повинно проводитися якомога частіше. 

  1. У хірургічному відділенні, відділеннях інтенсивної терапії, процедурних кабінетах генеральне прибирання потрібно проводити не менше ніж 1 раз на тиждень. 
  2. У кабінетах лікарів, функціональних приміщеннях, стаціонарних кімнатах закладів охорони здоров’я може бути один раз на місяць. 

Чітке дотримання санітарних норм є обов’язковим для медичних закладів різного профілю.

Спеціальний одяг та інвентар для прибирання

Згідно з Постановою МОЗ України «Про затвердження Державних санітарних правил і норм», для проведення  вологого  прибирання  або  дезінфекції необхідно мати дві ємкості, які маркують “1” і “2”.  Ємкість  “1” заповнюють  мийним  або  дезінфекційним  розчином,  ємкість  “2” – чистою водопровідною водою.

Для  прибирання  різних  приміщень виділяється окремий  інвентар, що  маркується  і  використовується чітко за призначенням.

Вимоги до миючих засобів

Ефективність, безпека та гіпоалергенність – головні вимоги, якими персонал повинен керуватися під час вибору миючих засобів.

Звичайна вода і ганчірка не підходять, адже йдеться не тільки про бруд і пил, а й про патогенні мікроорганізми. Все, що потрібно для генерального прибирання в лікарні, регулюють накази Міністерства охорони здоров’я України. А дотримання цих норм і правил є дуже важливим. Ці вимоги діють і для приміщень, призначених для виготовлення лікарських засобів.

Популярна хімія для прибирання в лікарнях

Всі миючі засоби та інвентар, які використовують для генерального прибирання приміщень у медичних закладах, мають відповідати нормам і правилам, затвердженим МОЗ України. Це мають бути виключно професійні засоби, щоб забезпечити безпеку для здоров’я пацієнтів.

В асортименті компанії «Гал Еко Трейд» представлено великий вибір засобів для прибирання у лікувальних закладах:

Також тут можна придбати дозатори та диспенсери, прибиральний інвентар. Все, що допоможе створенню безпечні умов для пацієнтів так як це залишається серйозною глобальною проблемою в галузі охорони здоров’я.

Рекомендовані дезінфікуючі засоби

108.00

Засіб призначений для гігієнічної та хірургічної дезінфекції шкіри рук

480.00

Система Wipes FlexPack призначена для попереднього замочування серветок дезінфікуючими розчинами

567.00

Помпа 20 мл для 6 л каністри. Для дозування рідких концентратів при приготуванні робочих розчинів в різних дозах: 15 мл та 20 мл.

-22%
370.001,770.00

Дезінфекційний килимок (килим для дезінфекції взуття) - різні розміри

Цей товар має кілька варіантів. Параметри можна вибрати на сторінці товару
213.50

Протимікробний мийно-дезінфекційний засіб для рук Marketguard EL 85C. Дозволяє очищувати та дезінфікувати за один крок

293.621,699.42

Швидкодіючий спиртовий готовий засіб для термінової дезінфекції поверхонь, обладнання, устаткування, інструментарію.

Цей товар має кілька варіантів. Параметри можна вибрати на сторінці товару
1,824.00

Миючий засіб для миття інструментів в автоматичних машинах. Використовується в медичних закладах.

1,306.20

Комплект дозатор для антисептика Ecolab Wave Dispanser + антисептик Ecolab Actigel 800мл

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *