Усі заклади охорони здоров’я мають спільні ключові завдання – лікування та медичний догляд за пацієнтами, забезпечуючи їхню безпеку, а також безпеку персоналу та відвідувачів.

В той же час, заклади повинні дотримуватись визначених норм та правил і зменшувати поточні витрати за допомогою вдосконалення власних систем і процедур.

Сьогодні виробники пропонують великий вибір дезінфікуючих засобів медичного призначення. Високоефективні сучасні дезінфікуючі засоби в медицині допомагають знищити хвороботворні віруси і мікроби на медичних інструментах, поверхнях, медичному та лабораторному посуді, на руках персоналу та відвідувачів. 

Компанія Гал Еко Трейд пропонує не тільки ефективні і безпечні засоби для дезінфекції, а й сучасні комплексні гігієнічні рішення. З ними турбота про ідеальну чистоту у медичному закладі буде легкою і приємною!

Чому важлива дезінфекція в медицині

Сьогодні особливу увагу приділяють проведенню дезінфекції в закладах охорони здоров’я. Вкрай важливо це як для безпеки відвідувачів, так і для захисту медичних працівників, адже вони також схильні до зараження різними вірусними інфекціями. Їх робота пов’язана з постійним контактом з біологічним матеріалом людини (кров, пошкоджені тканини). Ретельній і регулярній санітарній обробці підлягають приміщення, поверхні у медичних закладах. А нездатність правильно організувати дезінфекцію поверхонь, використання багаторазового медичного обладнання може стати причиною зараження медперсоналу і пацієнтів, а також – розвитку внутрішньолікарняних інфекцій. 

Сьогодні у продажі є багато безпечних і водночас високоефективних засобів. Вони не лише швидко знищують збудників різних захворювань, а й мають широкий спектр дії, безпечні для здоров’я людей і навколишнього середовища.

Види дезінфікуючих засобів

Є такі основні види дезінфікуючих засобів: 

  • Антисептики для рук на спиртовій основі. Засоби для дезінфекції рук не тільки очищають шкіру, а й створюють бар’єр для мікробів. Найскладнішим завданням для спеціалістів, які займаються профілактикою поширення інфекцій, залишається дотримання найкращої практики гігієни рук серед персоналу всіх відділень. ВЛІ залишаються широко поширеною проблемою, незважаючи на те, що про дану проблему відомо протягом багатьох років. Саме тому сучасні дезінфікуючі засоби для рук повинні бути розроблені для частого використання та повинні мати дозуючі системи, які забезпечать швидке та правильне дозування в потрібних місцях.
  • Засоби для дезінфекції поверхонь можна купити у концентрованому та готовому до використанні вигляді. Вони допомагають очистити поверхню та позбутися збудників інфекційних захворювань. Забезпечення безпечного середовища приміщень в медичних закладах, де проводиться лікування пацієнтів є непростим завданням – але є невід’ємною частиною нашої роботи.
  • Засоби для стерилізації інструментів медичного призначення. Вони мають ефективно очищати медичний інструментарій від забруднень, мікробів, а водночас бути безпечними для людей і навколишнього середовища. Використані інструменти повинні бути оброблені якомога швидше. Ефективна очистка інструменту вагомо впливає на ефективність дезінфекції та стерилізації. Особливо це стосується обробки ендоскопічного обладнання. Команда вчених та розробників в цілому світі вже багато років займається розробкою та вдосконаленням засобів для ручної обробки інструментів, щоб оптимально поєднувати ефективність, сумісність з матеріалами та безпеку у використанні.

Класифікація за діючими речовинами 

За основною діючою речовиною сучасні дезінфікуючі засоби  поділяються на такі групи:

    • Галогени. В їх основі – хлор, бром, йод. Хлоровмісні препарати користуються особливою популярністю завдяки своїй універсальності та економічній вигідності. Але варто знати особливості  їх застосування в  різних сферах.
    • Альдегіди. Засоби, в основі яких глутаровий чи бурштиновий альдегід, формальдегід, гліоксаль, ортофталевий альдегід. Вони добре розчиняються у воді і відмінно знищують бактерії (віруси, грибки, спори). Багато дезінфікуючих засобів цієї категорії є універсальними. Альдегіди активно використовують для знезараження інструментів, а також для  генерального і поточного прибирання в операційних, кабінетах процедур.
    • Окисники мають високу бактерицидну, туберкулоцидну, віруліцидну дію, спороцидні властивості. Вони безпечні, адже в їх основі – кисень, вуглекислий газ та вода. Їх використовують для дезінфекції виробів медичного призначення, передстерилізаційного очищення. Крім того, дезінфікуючі засоби, в основі яких активний кисень, часто обирають для обробки предметів, які використовують для догляду за хворими. 
    • Спиртовмісні препарати активні проти вірусів, грибків і бактерій туберкульозу. В їх основі – етиловий та ізопропіловий спирти. Щоб знищити мікроби, потрібно віддати перевагу 70%-вим розчинам. Найчастіше їх використовують для дезінфекції рук. Також вони ефективні для швидкої (екстренної) дезінфекції поверхонь. Вони часто не потребують змивання з поверхонь, які контактують з харчовими продуктами. Спиртовмісний засіб для очищення є дуже універсальним. 
    • Гуанідини мають низький рівень токсичності, але водночас – низьку туберкулоцидну, віруліцидну, фунгіцидну активність. Найпоширенішим препаратом цієї групи є сіль хлоргексидину.
    • Поверхнево-активні речовини (ПАР) поділяються на катіонні, аніонні, амфолітні та неіоногенні. Зазвичай поверхнево-активні речовини застосовують як домішки до сучасних композиційних дезінфікуючих засобів.
    • Надкислоти ефективно знищують віруси, гриби, бактерії, мікобактерії, спори. А поверхнево активні речовини на основі надкислот використовують для хірургічної (передопераційної) обробки  рук.
    • Луги відмінно знищують віруси і бактерії, а під дією високої температури – і спори. Найчастіше використовують карбонат натрію (соду), гідроксид натрію та аміак.
    • Феноли активно діють проти грибів, вірусів, бактерій, проте не знищують спори. Їх застосовують як діючу речовину у багатокомпонентних сполуках. 

Вимоги до засобів дезінфекції в медичних установах

Сьогодні у продажі є засоби для дезінфекції, які мають різний хімічний склад та підходять для різних сфер застосування. Ефективний дезінфектор має мати широкий спектр антимікробної дії, забезпечувати бактерицидну, віруліцидну і фунгіцидну дію, а при необхідності – і туберкулоцидну дію. А ще він має надійно захищати від збудників інфекційних захворювань і не шкодити навколишньому середовищу. 

Не забувайте, що  суб’єкт господарювання, який реалізує дезінфекційні засоби, має надавати свідоцтво про державну реєстрацію дезінфекційного засобу, методичні вказівки (інструкцію) про його застосування, інші документи, які підтверджують якість та склад продукту. 

Компанія Гал Еко Трейд пропонує широкий вибір сучасних засобів для професійної дезінфекції. Наприклад,  дезінфікуючий засіб на основі спирту Incidin Liquid Spray має широкий спектр антимікробної дії, не містить альдегідів та інших токсичних компонентів. Забезпечує швидку і надійну дезінфекцію, не потребує змивання з поверхні. 

Застосування дезінфікуючих засобів

  1. Процедуру дезінфекції дезінфекційними засобами варто проводити з використанням засобів індивідуального захисту, що зазначено на етикетці чи інструкції до кожного засобу індивідуально.
  2. Якщо засіб концентрований та потребує розведення водою, чітко дотримуйтесь інструкції. Адже занизька концентрація може знизити ефективність засобу або збільшити час експозиції.
  3. Використовуйте для приготування робочих розчинів спеціальні ємності з кришками і відповідним маркуванням, або ж спеціалізоване дозуюче обладнання
  4. Якщо під час дезінфекційних заходів з’явилися ознаки алергічної реакції, обмежте контакт із речовиною, яка могла спровокувати алергію.

Рівні дезінфекції медінструментів

Фахівці виділяють три рівні дезінфекції медінструментів. Так, високий рівень допомагає знищити всі вегетативні форми бактерій, вірусів, грибів і більшість спор. Середній рівень дозволяє знищити всі вегетоформи бактерій, багато вірусів і грибів, але не спор. Його використовують для обробки «некритичних» і низки «напівкритичних» інструментів. А дезінфекція низького рівня може бути використана для обробки тільки тільки «некритичних» медичних виробів. Адже знищує лише деякі бактерії, гриби і віруси.

Рекомендовані дезінфікуючі засоби

567.00

Помпа 20 мл для 6 л каністри. Для дозування рідких концентратів при приготуванні робочих розчинів в різних дозах: 15 мл та 20 мл.

292.18

Засіб для одночасного миття та дезінфекції рук Epicare 5C 800 мл Ecolab

-15%
403.701,700.00

Дезінфекційний килимок (килим для дезінфекції взуття) - різні розміри

1,824.00

Кислотний засіб призначений для нейтралізації лужних засобів на кінцевих етапах миття та очищення інструментів у посудомийних машинах.

1,817.31

Концентрований засіб для одночасного миття та дезінфекції кухонних поверхонь та обладнання. Знищує мікроби та грибок, ефективний проти норовірусу.

1,931.91

Засіб для миття та дезінфекції рук . Антибактеріальна дія забезпечує підвищену безпеку, особливо в зонах приготування їжі.

1,306.20

Комплект дозатор для антисептика Ecolab Wave Dispanser + антисептик Ecolab Actigel 800мл

-46%
Original price was: 1,165.00₴.Current price is: 630.00₴.

Механічний дозатор для антибактеріального та пінного мила Nexa Compact Ecolab для спеціальних засобів Nexa. Поверхня ручного натискного важеля дозатора покрита  протимікробним покриттям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Копіювання матеріалів заборонено